Age of Empires 3 “Failed to Join Game” Çözümü

Lütfengirişyadakayıt ol to like posts.
Haberler

çıktığından bu yana seneler geçmiş olmasına rağmen halan en sevilen strateji oyunları arasındaki popülerliğini devam ettirmekte. Fakat eski bir oyun olan günümüzde oyuncuları çileden çıkartan birçok soruna sahip. Bunlardan en masum ve sinir bozucu olanı ise aşağıdaki mesaj;

Steam üzerinden oyunumuzu 70 tl gibi gereksiz bir fiyata satın aldığımızda büyük bir heves ile indirmeye başlıyoruz. Oyunumuzu açıyoruz ve Multiplayer > ES Online seçeneklerine tıklayarak kayıt oluyoruz. Buraya kadar şahane. Oyuna girmek için sabırsızlanıyorsunuz değil mi? Fakat giremezsiniz 🙂 Çünkü hatalar ile dolu eski bir oyunu gereğinden fazla yüksek bir fiyata satın aldınız ve kazıklandınız tebrikler! Fakat Majesteleri siz soğuk suyunuzu yudumlamadan önce bu hatadan nasıl kurtulacağınızı açıklıyor.

1

Oyuna girin.

Öncelikle oyuna giriş yapın ve meşhur hata ile en az bir kere karşılaşın.
2

Oyun bütünlüğünü kontrol edin.

Söz konusu hata ile karşılaştıktan sonra başka lobilere girmeye çalışmayın, olmayacak :) Oyundan çıkış yapın ve steam üzerinden oyuna sağ tıklayın. "Oyun özellikleri > yerel dosyalar" yolunu izleyin. Orada bulunan "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" butonuna basın. Işlemin hızı, hard disk ve indirme hızınıza bağlı olarak yaklaşık 3 - 4 dakika sürecektir.
3

Oyuna yeniden girin.

Artık Age of Empires 3 Online'da herhangi bir lobiye katılabilir, arkadaşınızın davetini kabul edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.