Bayram Evde Geçirenler İçin Ücretsiz Steam Oyunları

Pandemi nedeniyle bu seneki bayramlarımız diğer bayramlardan daha farklı geçiyor. Evden pek fazla çıkamadığımız için de evde vakit geçirecek uğraşlar arıyoruz. Bu yazımızda da bayramı evde geçirenler için ücretsiz Steam oyunları derledik. Bu oyunları oynayabilmeniz için bir Steam hesabı açmanız yeterli. İyi bayramlar. İyi oyunlar…

1- Heroes & Generals

2. Dünya Savaşını konu alan bu yapım, ücretsiz olmasının yanı sıra Türkçe dil desteğine de sahip olması oyunu bir hayli çekici hale getiriyor. Uçaklardan tanklara, tanklardan bisikletlere ve savaş atmosferini çok güzel yansıtan haritaları ile savaş oyunundan istenen her şeyi bize sunuyor Heroes & Generals. Oyunun çevrimiçi özelliği sayesinde dünyanın her yerinden binlerce oyuncu ile savaşma imkanı sunan oyun, ücretsiz olmasına rağmen gayet güzel grafiklere ve oynanışa sahip. Oyunun isminden de anlaşılacağı üzere kahramanlar ve generaller olmak üzere iki seçim imkanımız var. Kahraman olarak oynarken bizzat savaş alanın içinde çarpışıyoruz. General moduna geçtiğimizde ise askerlerin yönetimini devralmış oluyoruz. Unutmamanız gereken tek şey ise oyunun asla bireysel olmadığıdır. Nasıl ki gerçek bir savaşı kazanmak için herkes birlikte hareket ediyorsa, aynı şekilde bu oyunda da takım oyunu oldukça önemlidir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

2- Warframe

Warframe uzayda geçen bir macerayı konu alan oyundur. İsterseniz tek başınıza, isterseniz de 4 kişi arkadaşlarınızla beraber birbirinden farklı görevleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızla birlikte karşılıklı savaş modları da mevcut. Oyunun en güzel özelliği ise “pay to win” olarak geçen parayı verenin düdüğü çaldığı oyunlardan olmaması. Oyunda bir çeşit parayla satılan eşyalar olsa da aynı eşyaları oynayarak kazanmak da mümkün. Böylece herkes eşit bir şekilde savaşmış oluyor. Oyuna yeni gelen güncellemelerle birlikte eklenen uzay gemisi savaşları ise bir diğer alternatif. Arkadaşlarınızla birlikte aksiyonlara girip görev tamamlamak için oyun arayanlara gerçekten çok güzel bir seçenek. Warframe Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

3- War Selection

İçlerinden benim favorim olan War Selection ise Age of Empires gibi serileri sevenler için gerçekten çok güzel bir alternatif. Oyunun ücretsiz olmasından daha çekici olan şey ise Türkçe dil desteğine sahip olması ve 1 GB’dan küçük boyutu ve düşük sistemlerde bile akıcı olarak oynanması. Taş Devrinden başlayıp, Sanayi Devrimine kadar uzanan bu oyunda kazanmanız tamamen hızlı karar vermenize bağlı. İsterseniz erken oyunda atlı baskınları ile rakibinizin gelişmesini engelleyebilir, isterseniz de hemen etrafınızı surla kapatıp kendi içinizde yavaş yavaş gelişebilirsiniz. Bu tarz oyunları seven bir arkadaş çevreniz varsa eğer her girişinizde rastgele kodlanan haritalar ile saatler süren savaşlar yapabilirsiniz. Oyunda Türkiye, Hindistan, Almanya gibi ülkeler bulunuyor ancak onlarla oynamak için o ülkeleri satın almanız gerekiyor. Merak etmeyin bu satın alımlar sadece ülke ismi ve özel tasarlanmış askerlerden ibaret. Oyunun size verdiği sabit krallık ile de tüm haritaya hükmetmeniz mümkün. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bonus: Brawlhalla

Bir sürü karakterin yer aldığı bir çeşit dövüş temalı platform oyunu olan Brawlhalla, basit oynanış ve çoklu oyuncu modu olması nedeniyle bu listeye eklemek istedim. Oyunun ana karakterlerinin dışında ünlü film ve animasyon karakterleri de ara ara markette kendine yer buluyor. 4 kişilik grubunuz ile ister kendi aranızda amansız bir mücadele, isterseniz de 4v4 şeklinde başka kişiler ile mücadele edebilirsiniz. Bu ücretsiz Steam oyununun sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer oyun konulu yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz. Çünkü görüşleriniz bizi geliştirecektir.