MIUI 12 Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz saatlerde yeni arayüzü MIUI 12’nin global lansmanını gerçekleştirdi. Bu tanıtımla birlikte yeni özellikler ve güncellemeyi alacak cihazlar kesinlik kazandı.

 

İşte lansmanda gösterilen yeni özellikler:

Süper Duvar Kağıtları

Xiaomi, süper duvar kağıtları olarak adlandırdığı bu özelliğinde Mars ve Dünya’dan bazı fotoğrafların yüksek çözünürlüklü canlı duvar kağıdı olarak ayarlanmasına olanak sağlıyor.

Geliştirilmiş Dark Mode

Kullanıcıların en çok sevdiği yeniliklerden olan dark mode MIUI 12 ile daha da gelişmiş bir şekilde gelecek. Otomatik kararan duvar kağıtları ve yazı tiplerinin yanı sıra üçüncü parti uygulamalarda da dark mode kullanımına olanak sağlanılacak.

 

Geliştirilmiş Gizlilik

Xiaomi’nin başının en çok ağrıdığı nedenlerden olan güvenlik sorunu MIUI 12 ile birlikte ayrı bir seviyeye çıkıyor. Privacy olarak adlandırılan yeni sistem kullanıcılara hangi uygulamanın hangi donanımı kullandığını gösterecek. Mesela A uygulaması arkaplanda mikrofonu kullanıyorsa sistem bunu size bildirecek. Bunun yanı sıra uygulamalara verdiğimiz izinler dilersek sadece uygulamaları açtığımızda geçerli olacak.

Yeni Animasyonlar

Xiaomi, MIUI 12 ile birlikte cihazlarına kullanıcı deneyimini iyileştirecek küçük ama zevkli animasyonlar ekliyor. Uygulama ikonları ve manü geçişlerinde yeni animasyonlar bizi bekliyor.

 

Sensory Visual Design

Duyusal görsel tasarım olarak adlandırabileceğimiz bu özellik, kullanıcıların sistem hakkındaki bilgileri grafikler ve görseller üzerinden daha kolay anlayabileceği bir hale getiriyor.

Güncellemeyi Alacak Cihazlar ve Yayın Tarihi

Güncelleme iki etapta dağıtılacak. İlk etapta Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Redmi K20 ve Redmi K20 Pro modellerine haziran sonunda gelecek olan MIUI 12 daha sonra belirlenen diğer cihazlara da sunulacak.

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz. Çünkü görüşleriniz bizi geliştirecektir.