Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Yabancı Dizi

Teknolojinin gelişme hızını yakalamakta zorlandığımız bu zamanlarda diğer pek çok şey gibi sinema ve dizi sektörü de çoğunlukla dijitale yöneldi. Ülkemizde son 5-6 yılda gittikçe yaygınlaşan yabancı dizi kültürü de dijital dizi platformlarının ülkemize girişini sağladı. Bu platformlardan en yaygın kullanılan ise son zamanlarda sansür meselesi ile gündem olan Netflix. Tabii ki ülkemizde hizmet veren tek dijital sinema platformu Netflix değil. Netflix’in yanı sıra Amazon Prime, Blu TV, BeIN Connect gibi servis sağlayıcıları da mevcut. Bu yazımızda ise sizlere hazır pandemi döneminde de yer almamızdan ötürü izleyebileceğiniz 5 adet başyapıt diyebileceğimiz yabancı dizi tanıtacağız. Mutlaka İzlemeniz Gereken 2000 Öncesi Yapım 5 Film listemize de bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

1) Breaking Bad IMDb: 9.4

Ailesi ile birlikte sıradan bir yaşam süren bir kimya öğretmeni olan Walter White, geçim sıkıntısından dolayı ek iş olarak araba yıkamacılığı yapmaktadır. Amansız bir hastalığa yakalanan WW ailesine para bırakabilmek için metamfetamin işine girer. Okuldan öğrencisi Jesse Pinkman‘i de yanına alan Walter, bu yolda bir çok maceraya dalar. Bu maceralara tanık olmak istiyorsanız suç, gerilim, aksiyon dolu bu diziyi izlemelisiniz.

Breaking Bad‘i izlemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2) Prison Break IMDb: 8.3

Abisi cinayetten haksız yere suçlu bulununca bir yapı mühendisi olan Michael Scofield, kardeşi Lincoln‘ü kötü bir namı olan Fox River Eyalet Hapishanesi’nden kaçırmaya karar verir. Bu akıl dolu kaçış planını merak ediyorsanız hadi Büyük Kaçış’a.

Prison Break‘i izlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

3) Sherlock IMDb: 9.1

Sir Arthur Conan Doyle’un sevilen gizemli hikayelerinin dizi uyarlaması olan bu güncel versiyonunda Sherlock Holmes ve John Watson, sıra dışı akıl oyunlarıyla ipuçlarına ulaşmak için modern Londra sokaklarını geziyor. Her bölümünü soluksuz izleyeceğiniz bu dizi size gayet güzel vakit geçirtecektir.

Sherlock‘u izlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

4) Game of Thrones IMDb: 9.2

Dünya televizyonlarında savaş ve siyaseti bu kadar etkileyici harmanlayan bir dizi daha çıkmadı. İzlenme ve ödül rekortmeni dizi tüm entrikaları ve sofistike öyküsüyle şimdiden dünya televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Son sezonu her ne kadar hayal kırıklığı yaratsa da bu başyapıtı mutlaka izlemelisiniz.

Game of Thrones‘u izlemek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

5) Black Mirror IMDb: 8.8

Bir bilim-kurgu antolojisi dizisi olan Black Mirror, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor. Her bölümün birbirinden bağımsız olduğu bu diziye istediğiniz bölümden başlayabilirsiniz.

Black Mirror‘ı izlemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz. Çünkü görüşleriniz bizi geliştirecektir.