Tek Oturuşta Bitirebileceğiniz 5 Dizi

Bu yazımızda sizler için tek solukta izleyebileceğiniz maksimum 12 bölümden oluşan diziler seçtik. Seçtiğimiz dizileri inceleyip, ilginizi çekenleri izleyebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler!

Chernobyl

İngiliz-Amerika ortak yapımı olan Chernobyl, tarihin en karanlık döneminden bir kesit sunuyor. Nisan 1986’da Çernobil’de gerçekleşen nükleer patlama ve sonrasında yaşanılanları anlatan dizi, insanlığın en büyük facialarından birini gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. 

When They See Us

Gerçek hikayeden uyarlanan mini dizi Central Park’ta bir kadına yapılan saldırıdan dolayı haksız yere suçlanan beş siyahi genci anlatıyor. Gençlerin aileleri ile birlikte toplum ve güç sahiplerinden onlara yapılan haksız suçlamalara karşı 25 yıllık savaşlarını konu ediniyor. 4 bölümde sorguları ve aklanmalarını da içinde barındıran When They See Us, mini diziler arasında gerçek olaylardan uyarlanmış kurgusuyla tek oturuşta bitirebileceğiniz yapımlardan biri.

After Life

Kara mizahıyla hem güldüren hem ağlatan başka bir İngiliz dram komedisi de After Life. İngiliz komedyen Ricky Gervais‘in yazdığı, yönettiği ve oynadığı mini dizide, çok sevdiği eşini kanserden kaybeden bir adamın yas sürecini izliyoruz.

 Unorthodox

4 bölümlük mini dizi ona dayatılan kurallardan ve zorunlu evlilikten kaçarak Berlin’de yeni bir hayat kurmaya çalışan genç bir kızın hikayesini konu alıyor. Yardım ile kaçmayı başarmasına rağmen geçmişi de onun izini sürmeyi başarıyor. Özgürlük ve kendini bulma hikayesinde genç bir kızın hayatı için reddettiklerine karşı savaşmasını izleyeceksiniz.

The English Game

Özellikle İngiliz yapımı dizileri ve futbolu sevenler için The English Game, bir futbol takımı üzerinden sosyal ayrımcılığı anlatan sürükleyici 6 bölümlük bir mini dizi. Hem İngiliz futbolunun tarihine göz atıyor hem de alt ve üst sınıflar arasındaki sosyal tabakalaşmayı anlatıyor. The English Game, merkezine futbolu alarak İngiltere’nin gelişimiyle birlikte daha birçok konuyu barındıran tek oturuşta bitirebileceğiniz kaliteli diziler arasında bulunuyor.

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz. Çünkü görüşleriniz bizi geliştirecektir.