TOGG Üretim Tesisinin Temel Atma Töreni Tarihi Açıklandı

Yaklaşık 6 ay önce Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen etkinlikte “Türkiye’nin Otomobili” mottosuyla tanıtılan ülkemizin ilk elektrikli otomobili ve yerli otomobil TOGG’un üretim tesisinin temel atma töreninin ne zaman gerçekleşeceği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı.

Tören Ne Zaman ?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Twitter paylaşımına göre yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni 18 Temmuz 2020 tarihinde saat 17.30’da Gemlik’te gerçekleşecek. Yıllardır herkesin hayali olan ve yılan hikayesine dönen yerli otomobilin üretilmesi için gerekli olan ilk somut adım da bu törenle birlikte atılmış olacak.

Türkiye’nin Otomobili Gelişim Grubu (TOGG), bu temel atma töreni için bir de web sitesi hazırlamış durumda. Siteye girdiğimizde bir geri sayım sayacı ve etkinlik görüyoruz. Bu etkinlikteki adımları tamamlarsak ismimin temel atma töreninde özel bir kapsülde fabrikanın temeline yerleştirilecek. #YenilikteBenDeVarım etiketiyle duyurulan etkinlik şimdiden heyecan yaratmış durumda. Etkinliğe katılmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz. Çünkü görüşleriniz bizi geliştirecektir.