Türk Televizyon Tarihinin En Başarısız Çatışma Sahnesi

1 min


Pazartesi akşamlarının fenomen dizisi olan Çukur'da bu hafta yeni bir fiyaskoya imza atıldı! Karakuzular ve Koçovalılar (seyirciye namuslu mafya olarak tanıtılan çete) arasında geçen bir mahalle savaşını konu alan sahnede mantık ve çekim hataları havada uçuştu.

Söz konusu sahnede iki çete arasında yapılan mahalle savaşında kalkan olarak teneke, cephane olarak patates ve içi yanıcı madde bulunan balonlar kullanıldı. Tabancaların ve AK-47 model tüfeklerinde kullanıdığı sahnede kullanılan mermiler sadece 3 - 4 kişiye isabet etti, tenekeler kurşun geçirmez oldu ve ramazan davulcusundan savaş davulcusu türetildi. Silahlar konuştuktan sonra ise tekmeli, yumruklu bir kavga başladı 😀 Bütün bunlar gerçekleşirken ne olay sırasında ne de olaydan sonra polisin gelmemesi ise akıllara "Acaba seyirci ile dalga mı geçiyorlar? " sorusunu getirdi. 'Her türlü serseriliği ve hırsızlığı yapın ama sakın ha uyuşturucu kullanmayın! ' konulu dizide buna benzer sahneler daha öncede çekilmişti fakat bu kadar tepki toplamamıştı. Son dönemlerde fazla tepki toplayan ve uzatıldıkça uzatılan bir senaryoya sahip olan Çukur dizisinin oyuncuları bir sonraki projelerinde ciddiye alınacaklar mı merak konusu.

Ne diyelim? Ülkemizde dizilerin sanat için değilde reyting için çekildiği şu günlerde yapımcıların anlayışı değişmediği sürece halkı şiddete ve kine teşvik eden diziler her daim olacaktır.

Çukur dizisinin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse;

İstanbul'un en belalı mahallerinden Çukur'un kontrolü Koçova ailesinin elindedir. Koçovalıların Çukur'u yönetirken en önemli kuralları da uyuşturucuya asla izin vermemeleridir. Ancak gözünü bu mahalleye dikmiş ve bu yasağı kırmaya hazırlanan yeni bir grubun ortaya çıkması ile mevcut düzen bozulur. Tam Koçovalıları pes ettirdiklerini düşündüklerinde, ailenin küçük oğlu Yamaç yıllar önce bambaşka bir hayat kurmak için arkasında bıraktığı Çukur'a geri dönecek ve yeni bir dönem başlayacaktır. 

Güncelleme:

Söz konusu sahne gelen tepkilerin ardı arkası gelmeyince YouTube kanalından silindi ve düzenlenip tekrar yüklendi. Fakat düzenlenmiş haliyle bile başarısızlığını korumayı başarıyor. Sahnenin orjinal halini izlemek isteyenler Puhu Tv platformunu kullanarak ilgili bölümü seyredebilirler.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Yarıldım Yarıldım
2
Yarıldım
Ben Şok! Ben Şok!
0
Ben Şok!
Alkış Alkış
3
Alkış
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
Asabım Bozuldu! Asabım Bozuldu!
1
Asabım Bozuldu!
Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
GIF
GIF Formatı