Yapay Zekaların Yapamayacağı 6 Meslek

Lütfengirişyadakayıt ol to like posts.
Haberler

Yapay zekaların günlük yaşantımızdaki kullanımları gün geçtikçe artıyor. Eğer öğrenciyseniz ve gelecek konusunda kaygılarınız varsa yapay zekaların ileride elimizden alamayacağı 5 mesleği makalemizden öğrenebilirsiniz.

isimli bir ekonomist, dünyanın en çok kullanılan iş bulma platformlarından olan ’den aldığı verilere dayanarak bir liste hazırlamış. Listede yer alan 6 mesleği ve gelir ortalamalarını sizin için bir araya getirdik.

1

Şef - Yıllık Yaklaşık Kazanç: £18,730

Her ne kadar son dönemde 'hamburger yapan robot' gibi haberlerle karşılaşsak da şef olmak hamburgerden çok daha fazlası demek :)
2

Pazarlama ve Tasarım - Yıllık Yaklaşık Kazanç: £25,000

Makineler henüz yaratıcı olmak, sağlıklı iletişim kurmak ve kritik konularda karar verecek kadar derin düşünme gibi yeteneklerden yoksunlar ve büyük ihtimalle de hep sınırlı kalacaklar.
3

Sağlık - Yıllık Yaklaşık Kazanç: £26,380​

Sağlık sektöründe çalışıyor olmak bilime katkı sağlamaya devam etmek demek ve bu yüzden doktorlar ve hemşireler hayatımızda hep var olacak.
4

Öğretmen - Yıllık Ortalama Kazanç: £28,664​

Yapay zeka ve robotlar her türlü eğitimin içine mutlaka entegre olacaktır fakat eğitimciler de oldukları yeri her zaman koruyacaklar.
5

Siber Güvenlik - Yıllık Yaklaşık Kazanç: £ 30,000

Söz konusu siber güvenlik olduğunda insan aklı tek güvenilir kaynaktır ve bu alan sürekli genişlemektedir. Bu nedenle siber güvenlik için robotlara güvenmek neredeyse imkansız.
6

Veri Uzmanlığı - Yıllık Yaklaşık Kazanç: £55,765

Çoğu ülkede aranan veri uzmanı sayısı ile başvurular arasında devasa bir fark var ve işverenler aradıkları çalışanı pek bulamıyorlar. Bu da bu meslek grubunun gelecekte daha fazla insanı kapsayacağı anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.