Yerli Otomobil Üretim Tesisinde Sizin de İsminiz Yer Alabilir

Yaklaşık 6 ay önce Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen etkinlikte “Türkiye’nin Otomobili” mottosuyla tanıtılan ülkemizin ilk elektrikli otomobili ve yerli otomobil TOGG’un üretim tesisinin temel atma töreninin ne zaman gerçekleşeceği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklanmıştı. Temel atma töreni hakkındaki bilgileri bir diğer yazımızda daha detaylı okumak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

#YenilikteBenDeVarım

18 Temmuz 2020 tarihinde saat 17.30’da gerçekleştirilecek yerli otomobil fabrikasının temel atma töreni için Türkiye’nin Otomobili Gelişim Grubu tarafından bir de web sitesi oluşturularak etkinlik başlatıldı. #YenilikteBenDeVarım etiketiyle başlatılan bu etkinliğe katılmanız ve görevleri başarıyla tamamlamanız durumunda isminiz üretim tesisinin temeline yerleştirilecek bir kapsüle yazılacak.

İsminizin kapsülde yer alması için tamamlamanız gereken görevler iki adımdan oluşuyor. Bunlar, adınızı soyadınızı sitede yer alan kutuya yazmak ve oluşturulan görseli #YenilikteBenDeVarım etiketiyle herhangi bir sosyal medya hesabınızda paylaşmak. Bu işlemleri yaptığınız takdirde isminiz inşaata yerleştirilecek özel kapsülde yerini alacak. Etkinliğe bu bağlantıyı kullanarak katılabilirsiniz.

Üretime Başlama Tarihi

Siteyi biraz incelediğimiz zaman üretimin başlanacağı tarihi de görebiliyoruz. Yeni Lige Yolculuk başlığıyla yer alan açıklamada “2022 yılı sonunda doğuştan elektrikli ve bağlantılı ilk ürünümüz olan C segmenti SUV modelinin üretimine başlayacağız. Akıllı ve bağlantılı otomobilimizin etrafında oluşturduğumuz ekosistem dahilinde yeni hizmetler, yeni kullanıcı deneyimleri ve yeni iş modelleri geliştireceğiz. İş ortaklarımızla ve çevremizde filizlenen girişim şirketleriyle yeni fikir ve teknolojilerin ortaya çıkmasını sağlayacağız.” ifadeleri yer aldı.

Lütfen görüşlerinizi belirtiniz. Çünkü görüşleriniz bizi geliştirecektir.